Окрім практичних навиків по виготовленню ляльки-мотанки я намагаюся при проведенні майстер-класів подати дітям все нові й нові цікаві відомості про цей стародавній виріб. Звісно, в першу чергу лялька-мотанка була забавою для маленьких діток, котрі в минулому мали обмаль іграшок і, звісно, панських цяцьок, вироблених на заводах і продаваних в магазинах, ніколи не мали.
Але виявляється (і це я розказую дівчаткам та хлопчикам), що ляльку-мотанку цілком серйозно розглядали і як своєрідну річ, що символізувала зв'язок між поколіннями того чи іншого роду, сім’ї. Доречно знати, що ще й на початку минулого ХХ століття в Україні дівчата, готуючи свій майбутній весільний посаг та складаючи його у скриню, клали туди разом з рушниками, сорочками та іншим убранням і свої ляльки. Дівчина-наречена брала із собою в чужу родину – родину свого чоловіка або в окремий дім новоствореної сім’ї свою улюблену ляльку дитинства та отроцтва. В чоловіковій родині їй не боронилося бавитися цією лялькою, вбирати та вшановувати її на повному серйозі. Вважалося, що так молода дружина швидше стане матір’ю і народить вже іншу ляльку – живу, свою першу дитину.
Розповідаю про ці животрепетні народні традиції дітям, учасникам майстер-класу, і бачу, як загоряються їхні очі вогниками цікавості і розуміння. А відтак вони ще з більшою любов’ю нахиляються над своїми витворами. Що й казати: мудрість нашого народу неоціненна!
Радісно й те, що все частіше у вихідні молоді батьки хутора Шевченко приводять в нашу бібліотеку дітей, разом із ними знайомляться з новинками літератури та періодики, спонукають їх до книжних знань і мудрості. Цієї неділі, наприклад, кілька годин провели в бібліотеці за читанням та вибором книг мама і доня Пелешко, яких ви бачите на нашому фото. А на інших світлинах – діти на занятті в бібліотечному майстер-класі.
І старші, і молодші читачі нашої бібліотеки все частіше цікавляться, які масові заходи проводитиме бібліотека в наступні дні, тижні, місяці. Цьому сприяли перші акції нашого довготривалого бібліотечного культурно-просвітницького проекту-марафону «Вечори на хуторі поблизу Десенки» з участю популярних українських поетів, про які дізналося багато жителів нашого хутора.
Дещо можу повідомити заздалегідь. В бібліотеці планується провести розважальний вечір святкування Андрія – веселого народного передноворічного свята. Буде й ціла низка новорічно-різдвяних несподіванок для відвідувачів бібліотеки. А в Новому Році завітають до нас письменники, митці. Сподіваємося на зустріч читачів з відомим народним цілителем, травознаєм, письменником Василем Шевчуком, який володіє безліччю цілющих оздоровчих секретів по здобуванню ліків в скарбниці рідної природи: в лісі, на полі, на лузі, в своєму городі. Подбаємо, щоб було в наших бібліотечних стінах достатньо гумору, музики, образотворчого мистецтва та чимало іншого. А до тісної співпраці у цьому закликаємо усіх жителів мальовничого хутора Шевченко.
Коментарі
Дописати коментар