Сніговичок з ватних дисків

Сьогодні в нашій бібліотеці-філії відбулось чергове заняття хобі-гуртка. Ми виготовляли сніговичків з ватних дисків. Кожна дитина взимку мріє зліпити сніговичка. Але, на жаль . снігу обмаль, тому навіть такого маленького сніговичка з паперопластики та ватних дисків діти виготовляли з радістю! Кожен намагався прикрасити сніговичка так, ніби він справді зі снігу! Одягнути йому на голову відро, а в руки - дати мітлу. Дітям сподобалось творити казку своїми руками! А ми з нетерпінням будемо чекати своїх гуртківців у нашій бібліотеці. До нових зустрічей!  

Ой, зав'ю вінки


Сьогоднійшній захід присвячено Святу Івана Купала. Бібліотекар Світлана Станіславівна Мандренко розповіла дітям про походження свята, про звичаї та обряди, пов'язані з ним. З глибини віків прийшло до нас Свято Купала - свято тепла, буяючої зелені, молодості та кохання. Свято Івана Купала - найколоритніше та найцікавіше, яке відбувається у самому серці літа. Про особливості відзначення цього народного дійства і розповіла бібліотекар всім відвідувачам читальних залів бібліотеки.

Святкування розпочинається в заздалегідь домовлених місцях, переважно біля річок. Дівчата плетуть вінки з польових квітів і перед заходом сонця збираються на вигонах біля річок, а потім пускають вінки по воді. Традиційно в ніч з 6-го на 7-е липня ворожать на своїх "суджених"; ворожіння на Івана Купала здавна вважаються правдивими та доленосними. Часто на свято Купала молодь запрошувала музикантів, що грали на народних інструментах, на скрипці, цимбалах, сопілці окремо взятих чи в ансамблі.

Коментарі