Сніговичок з ватних дисків

Сьогодні в нашій бібліотеці-філії відбулось чергове заняття хобі-гуртка. Ми виготовляли сніговичків з ватних дисків. Кожна дитина взимку мріє зліпити сніговичка. Але, на жаль . снігу обмаль, тому навіть такого маленького сніговичка з паперопластики та ватних дисків діти виготовляли з радістю! Кожен намагався прикрасити сніговичка так, ніби він справді зі снігу! Одягнути йому на голову відро, а в руки - дати мітлу. Дітям сподобалось творити казку своїми руками! А ми з нетерпінням будемо чекати своїх гуртківців у нашій бібліотеці. До нових зустрічей!  

Блискучий творець комедій


15 січня виповнюється 400 років від дня народження Жана Батиста Мольєра. Відомий комедіограф все життя твердо знав, чого він хоче бути актором, бути письменником і літератором. Він успішно впорався зі всіма цими завданнями, і широко прославився навіть серед вищого світу. Незважаючи на те, що він не був дворянином, до нього з повагою відносилися знатні пани і сам французький король — всі вони гідно цінували талант Мольєра, який фактично створив жанр комедії у тому вигляді, в якому він із деякими змінами дійшов до наших днів.
До дня народження французького письменника ми презентували книжкову виставку "Блискучий творець комедій".

Ми розповіли нашим читачам цікаві факти з біографії Мольєра. Книги письменника зацікавили читачів.Тому кожен присутній намагався ознайомитися з виставкою про життя і творчість автора. Ось ці цікаві факти з життя творця комедій:
 • Батько майстра комедії був торговцем, причому вельми успішним. Він бажав, щоб син пішов по його стопах а також намагався віддати його на навчання професії адвоката, але Мольєр відчайдушно чинив опір, що все-таки домігся свого, і став вчитися на актора.
 • Справжнє прізвище Мольєра — Поклен, але воно йому не подобалося, тому він і винайшов собі цей псевдонім.
 • У Парижі Мольєр навчався в знаменитій Клермонській колегії, в якій в той же самий час проходили навчання принци королівської крові, що приходилися ріднею королю.
 • Жан-Батист спільно з Маделін Бежар заснував «Блискучий театр». Всі, хто входили до його складу, назвали себе «Діти в Сім’ї». Новостворений театр проіснував два роки, після чого збанкрутував. У підсумку Мольєра на якийсь час уклали у в’язницю за борги театру.
 • Перша творчість Мольєра являла собою в основному короткі п’єси, які він сам писав для свого театру, так як акторам не вистачало репертуару.
 • Будучи визнаним комедіографом, Мольєр і сам багато грав на театральній сцені, причому у власних п’єсах він зазвичай грав комічні ролі, то в чужих він нерідко грав трагічних героїв.
 • Йоганн Ґете, автор знаменитого «Фауста», дуже високо відгукувався про творчість Мольєра.
 • З-за норовливого характеру комедіографа, який не боявся показати життя таким, як воно є, п’єси Мольєра неодноразово заборонялися, а театр закривався.
 • Король Людовик XIV благоволив Мольєру, і навіть погодився бути хрещеним батьком його першого сина.
 • У всіх комедійних п’єсах Мольєра дуже їдко висміюються людські вади. Одне з найбільш відомих його творів — «Міщанин у дворянстві».
 • Останнім твором стала комедія Мольєра «Уявний хворий», написана ним, коли він сам вже був невиліковно хворий. Коли вона ставилася на сцені театру в четвертий раз, Мольєр, що грав у ній одну з головних ролей, відчув себе погано прямо на сцені. Через кілька годин після цього великий комедіограф помер.
 • Дружина Мольєра була молодшою за нього на 20 років. Коли вони одружилися, йому було 40, а їй 20. Всього за своє життя Мольєр написав близько 40 п’єс. З них збереглося до наших днів більшість, але 8 виявилися назавжди втраченими.
 • Все життя у Мольєра були досить натягнуті стосунки з церквою. Після смерті його навіть відмовлялися ховати. У результаті питання вирішилось лише після прямого втручання короля. У результаті його все-таки поховали, але все одно за огорожею цвинтаря.
 • Безліч п’єс Жана-Батіста Мольєра і донині ставляться в театрах по всьому світі.
 • Ім’я великого комедіографа носить один з кратерів на планеті Меркурій.
 • У Франції заснована літературна премія імені Мольєра.


Щиро запрошуєм відвідати нашу виставку!

Коментарі