Мир на планеті Земля ( малюнки для воїнів)

Сьогодні в нашій бібліотеці відбулося чергове засідання хобі-гуртка. Ми з величезною любов'ю малювали для наших воїнів. В понеділок волонтери нашого мікрорайону разом з випічкою, яку вони готують власноруч передадуть ці малюнки нашим пораненим захисникам у військовий госпіталь.Працювали старанно...кожен відчував велику повагу до наших воїнів. Під час роботи над малюнками ми з дітьми розмовляли про війну і кожен  з нас  старався гарно малювати,щоб малюночки сподобались воїнам. А ще наспівували пісню " Ой у лузі червона калина". Слава Україні!!! Героям слава!!!  

Душа бринить у слові (115 років від дня народження Миколи Трублаїні)Микола Трублаїні став одним із перших українських письменників пригодницького жанру. Його твори є значним внеском у скарбницю української дитячої літератури. Повісті та оповідання письменника овіяні романтикою і поезією, вірою у перемогу, у досягнення мети. Герої творів письменника - звичайні люди, веселі, віддані своїй справі і рідному народові, сердечні до товаришів, відважні і дужі. Таким був і сам письменник Микола Петрович Трублаїні.

Твори М.П.Трублаїні популярні і сьогодні, їх будуть читати завжди. Тому що, як сказав письменник М.Ільченко “Микола Трублаїні...нехай його нема, але він є...”.

КРИЛА РОЖЕВОЇ ЧАЙКИ

Це було на початку минулого століття. З великою радістю жителі заполярного острова чекали появи сонця. “Хто тільки міг, вийшли на високий пагорб над берегом моря зустрічати вогняну кулю”. Адже за два довгих місяці холодної полярної ночі у жителів острова закінчились харчі, з’явилось багато хворих. Виснажена голодом дівчинка Мамаюк не пішла зустрічати сонце. Шукаючи їжу, вона стрілою із лука убила чайку. Крила чайки Мамаюк вирішила подарувати чукчанці Анці, яка прибула на острів. Про цей подарунок старий шаман Ілавірнік сказав, що він накличе біду. І вигнав Мамаюк з острова. Та вийшло зовсім навпаки. Крила рожевої чайки стали своєрідним порятунком для ескімосів. Анка забрала Мамаюк на материк, а коли згодом дівчатка повернулись на острів, з ними прийшло до ескімосів нове життя, у якому з’явились аеросани, літак, рушниці, будинки, лікарі і навіть день у полярну ніч – електричне світло.

Пропоную послухати відривок з цього твору...Коментарі