А над світом українська вишивка цвіте

 До Всесвітнього Дня вишиванки працівники бібліотеки презентували книжково-етнографічну-виставку "А над світом українська вишивка цвіте". Користувачі бібліотеки мали змогу ознайомитись з історією свята та долучились до святкового вбрання. Зараз День вишиванки має особливий сенс- українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, видаючи свої життя.

Його душа - собор надій високих!

До 105-річчя від дня народження Олеся Гончара в нашій бібліотеці відбулося літературне знайомство з його творчістю.
Ми ознайомили присутніх з його біографією і книгами.

Олесь Терентійович Гончар народився 3 квітня 1918р. в с. Ломівці, в передмісті Дніпропетровська в родині колгоспника. У 1921 році померла його мати і хлопчика виховували бабуся та дідусь. Дитячі роки провів в слободі Суха Кобеляцького району Полтавської області.

Після закінчення семирічної школи в страшному 1933-му році О.Гончар працює кореспондентом районної газети та вступає до Харківського технікуму журналістики.


У 1938р. вступає до Харківського університету на філологічний факультет. І в цьому ж році грудневому номері журналу « Радянська література» було надруковано оповідання першокурсника О. Гончара «Стокозове поле».


Олесь Гончар за фахом ФІЛОЛОГ.


Приймав участь у війні як сержант-мінометник, після третього курсу пішов добровольцем. Зокрема у битві за Київ на річці Рось. У 1942 році він потрапив у полон, а в 1943 році був звільнений.


Після закінчення війни повертається до навчання у Дніпропетровському університеті. Пише роман “Прапороносці”, який був виданий у 1948 році. Це його найзначніший твір про Другу світову війну.


Вступає до аспірантури при Інституті літератури ім. Шевченка АН УРСР та переїздить до Києва.


У 1946 р. в журналі „Україна” було надруковано блискучий романтичний твір „Модри Камінь”.


Згодом з’являється повість «Земля гуде» (1947), дилогія «Таврія» (1952) та «Перекоп» (1957).


Найпліднішими для О. Гончара як митця були 60-ті pp. О. Гончар продовжує звертатися до теми Вітчизняної війни. 1956 р. виходить кіноповість «Партизанська іскра», роман «Людина і зброя» (1960), який був відзначений Державною премією ім. Т. Г. Шевченка за 1962 рік.


У 1963р. за роман «Тронка» присуджено Ленінську премію.


Роман «Циклон» опубліковано в 1970р.


Виступав, як літературознавець, історик мистецтва, критик.


У 1959–1971 роках Олесь Гончар — голова правління Спілки письменників України, у 1959–1986 роках — секретар правління Спілки письменників СРСР.


Від 1973 р. — голова Українського республіканського комітету захисту миру, член Всесвітньої Ради Миру, академік Академії наук України.


У 1985 році Гончаром було укладено окрему книжку фронтових віршів.


Відроджував українську культуру, мову та націю, довгий час був депутатом Верховної Ради.


Який вчинок Олеся Гончара У 1991 p. він вийшов з КПРС. Цей вчинок був сприйнятий громадськістю як виклик усій радянській системі.


Помер митець 16 липня 1995р.
Також ми оформили розгорнуту книжкову виставку, з якою користувачі можуть познайомитися. Щиро запрошуємо до бібліотеки!


 

Коментарі